Psychoedukacyjne zajęcia dla dorosłych

prowadzone przez Łucję Cofta, psycholożkę edukacji

83% osób uczestniczących w opisywanych warsztatach oceniło je jako skuteczne, wyczerpujące temat, atrakcyjne w formie i przystępne.

KORZYŚCI:

 • większa radość życia – Twoja i Twojego dziecka;
 • wzrost kreatywności, zdolności twórczych;
 • wzrost poziomu koncentracji uwagi; usprawnienie procesów pamięciowych;
 • poprawienie jakości komunikacji;
 • polepszenie kontaktu z innymi poprzez poznanie zasad konstruktywnego porozumiewania się wdrażanych podczas ćwiczeń;
 • bardziej efektywne zarządzanie własną energią życiową i indywidualnym potencjałem;
 • dostarczanie przyjemnych doznań, zmniejszenie psychicznego i fizjologicznego napięcia, przeciwdziałanie stanom lękowym, spokojny sen;
 • podniesienie samooceny i wiary we własne możliwości.


#

*jednorazowe, z możliwością rozszerzenia na cykliczne: SOBOTA;
8 godzin z godzinną przerwą na obiad we własnym zakresie (z przerwą 9 godzin).
(max 8 osób w grupie)


Trudne emocje i efektywne sposoby radzenia sobie z nimi - zajęcia edukacyjne i trening podstawowych technik relaksacji

Duża ilość obowiązków, pośpiech dnia powszedniego, rozwiązywane na co dzień kwestie i problemy powodują, że odczuwasz trudne emocje i przeżywasz stres. W wyniku długotrwałego utrzymywania się podwyższonego poziomu adrenaliny w Twojej krwi:

 • Twój organizm narażony jest na różnego rodzaju niewydolności i choroby;
 • Twoje funkcjonowanie emocjonalne może zostać zdominowane przez niepokój, a nawet lęk, przygnębienie, rozdrażnienie, wrogość;
 • Twoje procesy myślowe mogą zostać zaburzone przez chaos myślowy, trudności z koncentracją uwagi, problemy z pamięcią, negatywne nastawienie do ludzi, świata i samego siebie;
 • W Twoim zachowaniu mogą stać się zauważalne wrogość, agresja, nadmierny krytycyzm, utrata kontroli, bezradność, problemy ze snem, niedostateczna troska o własny wygląd, zbyt częste sięganie po używki, a nawet substancje psychoaktywne.
Czujesz, że ciągłe napięcie i zmęczenie utrudniają Tobie codzienne funkcjonowanie? Chcesz czerpać z życia więcej radości i satysfakcji, efektywnie radząc sobie z trudnymi emocjami i rozładowując stres? Jeśli tak – to zajęcia dla Ciebie.

Trening skłania do refleksji, jest interesujący, relaksujący i dostarcza przyjemnych doznań.


Trening kreatywnego rozwiązywania konfliktów

Konflikt może okazać się bardzo dobry i przydatny, jeśli będziemy potrafili konstruktywnie i twórczo go rozwiązać. To niełatwe zadanie, ale można nauczyć się je realizować. Umiejętność reagowania opanowaniem i spokojem w sytuacjach komunikacyjnie trudnych przynosi ogromnie korzyści zarówno w domu, jak i w pracy. Pielęgnowanie wzajemnego zrozumienia wzbogaca każdą relację i oszczędza wielu nieprzyjemnych, niepotrzebnych sytuacji.

Chcesz poznać praktyczną teorię konfliktów, która naświetla związki między stratami, zranieniami i agresją?
Pragniesz nauczyć się rozwiązywania konfliktów w bezpiecznej atmosferze wykorzystując metody symulacji i teatru improwizacji? Jeśli tak – to zajęcia dla Ciebie.

Trening jest interesujący, energetyczny i barwny.


Trening umiejętności komunikacji dorosły-dziecko

Umiejętne komunikowanie się ułatwia nie tylko codzienne porozumiewanie, ale przede wszystkim – pomaga w budowaniu wzajemnego zrozumienia, zaufania i szacunku. Nierzadko trudno nawiązać i pielęgnować głęboki kontakt z własnym dzieckiem z pozycji dorosłego, a bywa, że jeszcze trudniej – z pozycji rodzica, który nie zawsze wie, kiedy może ustąpić, kiedy powinien wymagać, a kiedy najlepiej, żeby okazał ciepło i wyrozumiałość. Umiejętne komunikowanie się to podstawa słownego wyrażania uczuć i emocji, a także – efektywnego stosowania metod wychowawczych.

Masz trudności w konstruktywnym porozumiewaniu się z własnym dzieckiem?
Pragniesz szczerego kontaktu ze swoim potomstwem? Jeśli tak – to zajęcia dla Ciebie.

Trening skłania do namysłu, jest interesujący i bardzo praktyczny.


Trening twórczości jako droga do nawiązania głębszego kontaktu z samym sobą i z własnym dzieckiem

Codzienny pośpiech, a często i nadmiar obowiązków może sprawić, że wykonujesz czynności automatycznie, popadasz w rutynę i sztywność myślenia czy działania. Może to prowadzić do obniżenia Twoich zdolności twórczych, utraty entuzjazmu i energii, niepełnego wykorzystywania osobistych zdolności i potencjałów. Czujesz, że osłabia się Twój kontakt z samym sobą - i - z innymi.
Rozwijanie własnej kreatywności sprzyja wzbogacaniu umiejętności intra- i interpersonalnych, efektywnemu rozwiązywaniu problemów, pobudza wyobraźnię, usprawnia pamięć. Człowiek twórczy częściej się uśmiecha i ma więcej energii. Jest interesującym partnerem, ciekawym rodzicem i cennym pracownikiem.
Ma możliwość osiągnięcia pełni życia.

Czy w codziennym pośpiechu popadasz w schematy działania i czujesz, że tracisz kontakt ze sobą, z innymi? Chcesz bardziej efektywnie zarządzać własną energią życiową i indywidualnym potencjałem? Chcesz podnieść samoocenę i wiarę we własne możliwości? Jeśli tak – to zajęcia dla Ciebie.

Trening jest interesujący, barwny oraz – naprzemiennie - energetyzujący i relaksujący.