Nasi Terapeuci


Dominika Maniecka
Agnieszka Romanowska
fizjoterapeutka

Jestem absolwentką studiów magisterskich z fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 5 lat pracuję z dziećmi z dysfunkcjami narządu ruchu o podłożu neurologicznym, genetycznym i ortopedycznym. Swoje dotychczasowe doświadczenie zdobywałam pracując w Ośrodku Wczesnej Interwencji w Poznaniu oraz w Fundacji ,, Mały piesek Zuzi". Obecnie jestem także pracownikiem dydaktycznym w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu. Ukończyłam również:

Justyna Jarmuda
Justyna Jarmuda
fizjoterapeutka

Jestem magistrem fizjoterapii i zajmuję się terapią manualną. Zajmuję się rehabilitacją dorosłych oraz dzieci z bólami narządu ruchu np. ból barku, kolana, biodra, łokieć tenisisty, rwa kulszowa, bóle kręgosłupa, migrenami i napięciowymi bólami głowy. Pracuję z kobietami, które mają dolegliwości w czasie ciąży oraz po porodzie w tym również z bliznami po cięciu cesarskim. Prowadzę rehabilitację pourazową i pooperacyjną, zajmuję się też innymi objawami chorobowymi, których przyczyn nie stwierdzono obiektywnymi badaniami lekarskimi.
Ukończyłam kursy:


Michalina Jędryczka
Michalina Jędryczka-Baranek
fizjoterapeuta, arteterapeuta

Jestem fizjoterapeutką i artererapeutką. Ukończyłam studia magisterskie z fizjoterapii oraz Podyplomowe Studium Arteterapii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Dodatkowe kwalifikacje zdobyłam uczestnicząc w kursach i szkoleniach:

Zdobyte umiejętności wykorzystuję w pracy z dziećmi z zaburzeniami neurologicznymi, genetycznymi i ortopedycznymi. W pracy z dzieckiem najważniejsze jest dla mnie postrzeganie malucha przez pryzmat jego mocnych stron, a nie ograniczeń. Doceniam znaczenie zabawy i prostych form aktywności ruchowej prowadząc zajęcia Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Ponieważ sztuka to moja druga pasja wprowadzam jej elementy w działania usprawniające i wykorzystuję elementy arteterapii i działań plastycznych w toku terapii ręki.

Ewa Piechota
Ewa Piechota
fizjoterapeutka

Jestem magistrem fizjoterapii (Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu) i absolwentką Osteopatii (Deutsche Schule Osteopathie). Interesuje mnie holistyczne podejście w pracy z pacjentem. Uważam,że organizm ludzki ma ogromny potencjał do samoleczenia, trzeba tylko dać mu odpowiedni bodziec. Szukam przyczyny problemu, a nie skupiam się tylko na objawach chorobowych. Pracuję między innymi z pacjentami bólowymi (bóle głowy, barku, kręgosłupa, bóle miesiączkowe), osobami z dolegliwościami ze strony układu pokarmowego (zaparcia, biegunki, IBS), układu oddechowego (astmy, alergie, nawracające infekcje) z zespołem przewlekłego zmęczenia, depresjami i wieloma innymi schorzeniami. Swoją wiedzę ciągle poszerzam biorąc udział w licznych szkoleniach i warsztatach. Ukończone kursy to między innymi:

 • refleksologia stóp (III stopnie metodą Eunice Ingham);
 • kurs masażu głębokiego dr J.Ciechomski D.O;
 • Kinesiology Taping mgr Tomasz Senderek;
 • kurs masażu klasycznego;
 • kurs anatomii palpacyjnej Francis Lafosse D.O;
 • kurs dietetyki klinicznej (dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka).

Weronika Szaj
Weronika Szaj
fizjoterapeutka

Jestem magistrem fizjoterapii, terapeutką NDT-Bobath, instruktorką masażu Shantala oraz instruktorką pływania. Dodatkowe kwalifikacje zdobyłam na kursach:

 • I i II stopnia Integracji sensorycznej
 • Terapii Manualnej w Modelu Holistycznym
 • Wczesnej interwencji
 • kurs z zakresu zastosowania kombinezonów DUNAG 02
 • Praktycznego wykorzystania sprzętu Thera Band w terapii i profilaktyce zdrowotnej
 • Instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością aerobik
 • Ratownictwa medycznego
Zajmuję się rehabilitacją niemowląt i dzieci z zaburzeniami rozwoju psychoruchowego, wynikającymi z deficytów neurologicznych, chorób genetycznych oraz ortopedycznych. Z dziećmi spotykam się także na basenie AquaVida w Przeźmierowie na lekcjach pływania i oswajania z wodą. Mam przyjemność uczestniczyć w kształceniu przyszłych fizjoterapeutów, prowadząc zajęcia ze studentami fizjoterapii w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji. Jestem w trakcie pisania pracy doktorskiej w Katedrze Anatomii Funkcjonalnej na poznańskim AWF-ie.

Piotr Bejster
Piotr Bejster
pedagog specjalny

Jestem pedagogiem specjalnym. Ukończyłem studia magisterskie na AWF w Poznaniu, specjalność: Sport osób niepełnosprawnych. Od 10 lat jako nauczyciel pracuję z dziećmi i z młodzieżą z różnymi formami trudności w rozwoju. W swojej pracy skupiam się przede wszystkim na rozwoju osobowości poprzez odziaływania na sferę fizyczną dziecka.
Ukończyłem kursy:

 • Terapia Integracji Sensorycznej II stopnia,
 • Kurs I stopnia w zakresie Ruchu Rozwijającego bazującego na metodzie W. Sherborne,
 • Kurs oligofrenopedagogiki dla nauczycieli,
 • Instruktor koszykówki na wózkach,
 • Otworzyłem również przewód doktorski na AWF Poznań, tytuł rozprawy: „Uwarunkowania podejmowania zachowań zdrowotnych przez młodzież z niepełnosprawnością intelektualną”

Dominika Maniecka
Dominika Maniecka-Vicente
fizjoterapeutka

Jestem fizjoterapeutką i hipoterapeutką. Skończylam studia magisterskie na Akademi Wychowania Fizycznego w Poznaniu.
Ukonczyłam również:

Od pięciu lat zajmuję się terapią dzieci i osób dorosłych z niepełnosprawnością ruchową o podłożu neurologicznym bazując na doświadczeniu zdobytemu w trakcie pracy w Niemczech, Portugalii oraz Ośrodku Rehabilitacji i Hipoterapii dla Dzieci Niepełnosprawnych w Stobnie.


Łucja Cofta
Łucja Cofta
psycholożka edukacji, trenerka grup rozwoju osobistego, arteterapeutka, instruktorka ćwiczeń psychofizycznych (jogi)

Jestem dyplomowaną psycholożką edukacji, absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od lat pracuję z dorosłymi (także niepełnosprawnymi) i młodzieżą, stosując różnorodne formy arteterapii. Prowadzę grupowe treningi psychologiczne oraz konsultacje indywidualne.
Jestem także instruktorką jogi i ćwiczeń psychofizycznych. Masuję hawajską techniką Lomi Lomi Nui. Moją pasją są różnorodne formy pracy z ciałem uwalniające swobodę ekspresji i naturalny potencjał.
Odbyłam następujące kursy i szkolenia:

Bardzo ważnym elementem moich oddziaływań edukacyjnych i terapeutycznych jest praca z ciałem. Jako praktyk jogi, dramy i uczestniczka wielu treningów aktorskich doświadczam poprzez ciało głębokiego wglądu w siebie, inspiracji do zmian oraz radości rozwoju osobistego.
Prowadzone przeze mnie zajęcia obejmują także inne aspekty funkcjonowania człowieka: poznawczy, emocjonalny, duchowy i interpersonalny. Umożliwiają zwiększenie poziomu samoświadomości, przywracają wewnętrzną równowagę, ułatwiają swobodne wyrażanie siebie, a także - odkrycie nowych lub zapomnianych jakości bycia z drugim człowiekiem.


Monika Sroka
Monika Sroka
fizjoterapeutka

Jestem absolwentką Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Jestem certyfikowaną terapeutką metod:

 • PNF
 • Kinesio Taping
 • Masażu głębokiego
 • Masażu klasycznego
 • kurs z zakresu zastosowania kombinezonów DUNAG 02
 • kurs podstawowy na Doradcę Noszenia ClauWi®
 • Oprócz pracy z pacjentami neurologicznymi od zawsze interesowała mnie praca z dziećmi i kiedy zostałam szczęśliwą mamą teraz już 2-letniego Stasia, zaczęłam zgłębiac wiedze na temat dzieci, ciąży i porodu. W tym celu ukończyłam kursy:
 • Instruktora masażu Shantala
 • Szkolenie z usprawniania dzieci metodami neurologicznymi
 • Szkolenie „Szkoła świadomego macierzyństwa-jak prowadzić nowoczesną szkołę rodzenia”

Anna Mieszczak-Rajczakowska
Anna Mieszczak-Rajczakowska
neurologopeda

Jestem dyplomowanym logopedą, absolwentką studiów spec. Neurologopedia Kliniczna na Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz terapeutą Wczesnej Interwencji i Wspomagania Rozwoju Małego Dziecka. Ukończyłam:

oraz wiele kursów i warsztatów doskonalących pracę z małym pacjentem ze szczególnymi potrzebami terapeutycznymi, z uszkodzeniami neurologicznymi oraz dysfunkcyjnymi w zakresie jedzenia, picia, manualnymi.

Doświadczenie zawodowe, praca w wielospecjalistycznym zespole, jak i wiedza zdobyta na studiach, pozwala mi spojrzeć na małego człowieka nie tylko przez pryzmat komunikacji, ale również całościowego rozwoju psychofizycznego i dostrzeżenie jak ogromnie ważna jest integralność i harmonia. Pomoc w dorastaniu do samodzielności i obserwowanie tego procesu jest największą nagrodą w mojej pracy.